Poutní mše svatá u kapličky - ohlédnutí
Na závěr mše svaté totiž starosta obce Alois Smolík připomněl sobotní oslavy stého výročí založení sboru dobrovolných hasičů Návojná a ocenil též zásluhy dlouholetého hasičského činitele pana Františka Šánka. Za jeho práci mu obec věnovala sošku svatého Floriána s atributem v podobě návojské kapličky z dílny klobouckého řezbáře Martina Cigánka. Poděkováno bylo též manželce pana Šánka, neboť bez její podpory by se svému poslání nemohl věnovat v takové šíři. Následně starosta obce požádal P. Krystiána Sochu MIC o požehnání nového praporu pro hasičský sbor. Za jeho službu u oltáře mu děkujeme, stejně tak i našemu rodákovi P. Petru Káňovi.
Poděkování patří všem, kdo se slavnosti účastnili a zejména těm, kdo pomáhali s přípravou a organizací. Pracovníkům a pracovnicím obce, hasičům, hudebníkům, panu varhaníkovi i panu zvukaři.
Dá-li Pán Bůh, za rok se u kapličky sejdeme zase!
PhDr. Aleš Naňák, Ph.D., místostarosta obce
Odkaz na fotogalerii: Poutní mše u kapličky s žehnáním praporu SDH Návojná_31.05.2026 | Zonerama.com